Trzeci Pomorski Piknik Seniora w Gdańsku 13.06.2015 relacja

Trzeci Pomorski Piknik Seniora 13.06.2015

Już po raz trzeci z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych odbył się 13 czerwca 2015 roku Pomorski Piknik Seniora w Parku Nadmorskim im. Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku. Organizatorami było Miasto Gdańsk i Fundacja Innowacji Wspierających Samodzielność „Niezależni”.

piknik_seniora_1

Piknik rozpoczął się o godzinie 10:00, a słoneczna letnia pogoda sprzyjała integracji seniorów, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu aż do godziny 15:00. Celem imprezy nie była jedynie zabawa i aktywizacja osób stars  zych, ale także ich edukacja obywatelska. Można było wykonać bezpłatne badania profilaktyczne oraz zasięgnąć specjalistycznych porad m. in. prawnych, medycznych czy z zakresu bezpieczeństwa finansowego.  W namiocie obywatelskim przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji i Fundacja na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych „Warto wiedzieć” zaprezentowali jak nie dać się oszukać na tzw. „wnuczka”. Stowarzyszenie Iner Alia przedstawiło natomiast temat odszkodowań po wypadkach komunikacyjnych.

piknik_seniora_2

Wydarzenie miało charakter międzypokoleniowy, ciesząc się zainteresowaniem całych rodzin jak i spacerujących przechodniów. Centralnym punktem imprezy była scena na której odbywały się pokazy na żywo. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji t. j. pokazy artystyczne, muzyczne, zajęcia plastyczne oraz sportowe (Nordic Walking, Tai-Chi). Szczególną uwagę publiczność zwrócił Klub Seniorów Motława, który w swoich eleganckich strojach przedstawił swój program muzyczny. Ciekawe występy zaprezentowała również młodzież i dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I   i II st. im F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Całości dopełni konkurs z wiedzy o Gdańsku i loteria z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów pikniku oraz Miasto Gdańsk.

Podczas trwania pikniku można było nie tylko zjeść smaczną grochówkę czy żurek, ale także wziąć udział w licznych warsztatach m. in. budowania latawca, robienia kartek okolicznościowych, szydełkowania i zajęć rękodzielniczo – plastycznych.

Wśród 24 wystawców wydarzenia znalazły się prócz klubów seniora i stowarzyszeń aktywizujących osoby starsze również instytucji i organizacje tj. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Uniwersytet Gdański III Wieku, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Centrum Aktywnego Seniora Swissmed. Aktywny udział w pikniku wzięła również Gdańska Spółdzielnia Socjalna informując o działalności Spółdzielni i usługach opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania osób starszych, chorych i z niepełnosprawnością.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłą atmosferę.

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content