Srebrny_Laur_Jakosci_2015_sSrebrny Laur Jakości 2015

Po raz osiemnasty wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie Pomorska Nagroda Jakości. Zdobywcą Srebrnego Lauru w kategorii mikro organizacja została Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Celem konkursu jest promowanie i angażowanie liderów Pomorza na rzecz ciągłego doskonalenia organizacji, uczenia się, kreatywności, innowacyjności i podążania w duchu zrównoważonego rozwoju przy wykorzystaniu modelu doskonałości Pomorskiej Nagrody Jakości.
laur jakości

– Udział w konkursie wiązał się z dokonaniem samooceny Spółdzielni w oparciu o szczegółową i skomplikowaną ankietę w ramach, której odbywała się diagnoza funkcjonowania Spółdzielni we wszystkich obszarach, zaczynając od przywództwa i zarządzania, kończąc na relacjach z otoczeniem zewnętrznym i satysfakcji klientów. Drugim etapem konkursu była wizyta audytora z PRS Certyfikacja, który sprawdzał czy nasze odpowiedzi w ankiecie mają pokrycie w rzeczywistości. Wyniki tej kontroli zostały przedstawione Kapitule Konkursu, która pozytywnie oceniła nasze zaangażowanie na rzecz kompleksowego zarządzania jakością – informuje Marta Fularczyk z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej.

– Postawiliśmy na jakość, bo wszyscy pracownicy Spółdzielni uważają, że nie mamy innego wyboru. Rozwój działalności gospodarczej Spółdzielni związany jest przede wszystkim z aktywizacją zawodową osób zagrożonych lub wykluczonych społecznie – podkreśla Katarzyna Littwin, dyrektor Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. – Nasz sukces zależy od tego, czy będziemy oferować wysokiej jakości usługi i produkty oraz czy będzie na nie zapotrzebowanie na rynku. Musimy zawsze pamiętać o tym, że pozyskanie kontrahentów i nawiązanie z nimi profesjonalnej współpracy umożliwia nam realizację naszej misji. Uważam, że przede wszystkim możemy konkurować jakością naszych usług, a dopiero później ceną. Udział w konkursie i zdobycie nagrody tylko nas umocniło w przekonaniu, że obraliśmy właściwy kierunek. Udało nam się wygrać z firmami i instytucjami działającymi na rynku dłużej, posiadającymi również wdrożone systemy zarządzania jakością. Nasz sukces jest związany z determinacją i konsekwencją w działaniu wszystkich pracowników Spółdzielni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w musimy pracować nieustannie nad utrzymywaniem wysokiej jakości świadczonych usług. Mam nadzieję, że uda nam się nam pozyskać nowych klientów, mówi.

Pomorska_nagroda_jakosci_sPomorska Nagroda Jakości jest konkursem mającym na celu upowszechnienie filozofii „zarządzania przez jakość” (Total Quality Management – TQM). Inicjatorami, pomysłodawcami oraz twórcami konkursu byli członkowie Komitetu Naukowo-Technicznego ds. Jakości Rady Wojewódzkiej Federacji SNT NOT w Gdańsku – wieloletni dyrektor NOT w Gdańsku, mgr inż. Eugeniusz Murczkiewicz oraz mgr inż. Tadeusz Bartoszewski. Współorganizatorem konkursu o PNJ, już od pierwszej edycji do chwili obecnej, jest Polski Rejestr Statków.
Laureaci XVIII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości otrzymali także nagrody specjalne, warto podkreślić, że Samorząd Województwa Pomorskiego wyróżnił Gdańską Spółdzielnię Socjalną oraz firmę Interdrex Sp. z o.o.

Wręczenie nagród oraz wyróżnień odbyło się podczas Gali Pomorskiej Nagrody Jakości, połączonej z konferencją pt. „Jakość i innowacje w rozwoju Pomorza”.
Przypomnijmy, Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest najstarszą spółdzielnią socjalną w Gdańsku. Działalność rozpoczęła w 2011 roku. Aktualnie zatrudnia ponad sto osób. Od początku swego istnienia współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku na rzecz aktywizacji społeczno – zawodowej mieszkańców wspieranych przez Ośrodek.

 

srebrny_laur_2015

Laureaci konkursu

W KATEGORII LAUREACI
MIKROORGANIZACJI: Srebrny Laur Jakości – Gdańska Spółdzielnia Socjalna
Wyróżnienie – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Posejdon”
Wyróżnienie – Largo Hale Sp. z o.o. /td>
MAŁYCH ORGANIZACJI: Wyróżnienie – Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy TEMIS
Wyróżnienie – Zakład Produkcyjno-Usługowo-handlowy SPAWMET
Wyróżnienie – BMB Santech H. Brodnicki Z. Laskowski Sp.j.
Wyróżnienie – Climazui Majewscy
ŚREDNICH ORGANIZACJI: Złoty Laur Jakości – LOTOS Asfalt Sp. z o.o.
Srebrny Laur Jakości – Alu International Shipyard Sp. z o.o.
Wyróżnienie – Interdrex Sp. z o.o.
Wyróżnienie – Allcon Budownictwo Sp. z o.o.
Wyróżnienie – Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
DUŻYCH ORGANIZACJI: Złoty Laur Jakości – Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
ORGANIZACJE PUBLICZNE: Złoty Laur Jakości – Urząd Skarbowy w Człuchowie
Srebrny Laur Jakości – Politechnika Gdańska
Srebrny Laur Jakości – Uniwersytet Gdański
Srebrny Laur Jakości – Inspekcja Weterynaryjna Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku
Wyróżnienie – Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku