„Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”

W piątek, 16 października rozpoczyna się realizacja projektu pt. „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, którego celem jest poprawa jakości życia najstarszych gdańszczan, aktywizacja, nawiązanie lub odbudowa więzi społecznych oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa finansowego, praw i przywilejów seniorów. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu i mają charakter otwarty.

PARTNERZY PRZEDSIĘWZIĘCIA

Dział ds. Seniorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku aktywnie działający na rzecz poprawy jakości życia seniorów, koordynuje zadaniem polegającym na zapewnieniu usług opiekuńczych najbardziej potrzebującym, którzy wymagają w codziennym życiu wsparcia osoby trzeciej. Dział ds. Seniorów MOPR w Gdańsku współpracuje każdego dnia z wieloma organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami wspierającymi seniorów.

Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji od lat działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym.  Misją Stowarzyszenia jest wspieranie osób niepełnosprawnych, chorujących i starszych w pokonywaniu trudności oraz podnoszenie jakości ich życia.

Stowarzyszenie zajmuje się m.in.: prowadzeniem Warsztatu Terapii Zajęciowej dla 50 osób niepełnosprawnych, klubów wsparcia dla osób starszych i z zaburzeniami psychicznymi, a także rozwojem zawodowym, pomocą psychologiczną i socjoterapią. W tym roku Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji obchodziło swoje święto 20 – lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przypomnijmy, w roku 2014 Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji zdobyło Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego za wybitne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej. Nagroda Bursztynowego Mieczyka to jedna z najważniejszych form uhonorowania organizacji pozarządowych w województwie pomorskim.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień” zapraszamy do Centrum Usług Społecznych przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku (I piętro). Udział w projekcie jest bezpłatny. Kontakt: Ewa Bartkowiak – kierownik Działu ds. Seniora, tel. 58 320 53 53 e-mail: e.bartkowiak@mopr.gda.pl

plakat_jesien

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content