Warsztaty mydlarskie i rękodzielnicze – kontynuacja projektu Pomagamy pracować

W roku 2015 rozpoczął się projekt pt. „Pomagamy pracować. Przedsiębiorcze Osiedle Sitowie”, który doczekał się kontynuacji i w roku 2016. W ramach projektu dotychczas oferowane były warsztaty mydlarskie dla dzieci w różnym wieku. Współpraca Grupy LOTOS S.A., Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej, Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku w ramach projektu zaowocowała zatrudnieniem osób, którym trudno jest odnaleźć się na otwartym rynku pracy, do produkcji mydła w kostkach oraz współprowadzenia warsztatów mydlarskich dla dzieci i młodzieży szkolnej. Warsztaty mydlarskie odbywały się pod hasłem „Mydło – profesjonalny produkt dla wrażliwych ludzi”.

W ramach dotychczasowej współpracy organizacje uczestniczące w projekcie postanowiły rozszerzyć ofertę dotyczącą warsztatów m.in. o: decoupage, filcowanie, ozdoby świąteczne. Celem oferowanych warsztatów w ramach projektu jest rozbudzenie kreatywności dzieci podczas twórczej zabawy przy tworzeniu swojego, niepowtarzalnego mydła czy prac rękodzielniczych. Dodatkowo warsztaty mydlarskie wzbogacone są o elementy edukacyjne związane z dbałością o higienę. Ponadto w trakcie warsztatów przedstawiane są ciekawostki na temat historii mydła i jego przeznaczenia na przestrzeni różnych epok w dziejach ludzkości.

Warsztaty skierowane są do dzieci w różnym wieku, chętnych na poznanie techniki tworzenia mydła czy rękodzieła, poprzez dobrą zabawę. Każdy uczestnik warsztatu ma możliwość własnoręcznego wykonania mydła w kostce bądź rękodzieła, które następnie może zabrać do domu. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się bombki choinkowe ze względu na okres przedświąteczny.

Celem kontynuowanego projektu jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna mieszkańców Osiedla Sitowie oraz innych osób wykluczonych społecznie z powodu niepełnosprawności, zaburzeń psychicznych, czy samotnych bezdomnych matek. Dodatkowo realizacja projektu ma się przyczynić do przezwyciężenia stereotypów np. na temat osób z zaburzeniami psychicznymi. W ramach projektu będzie zorganizowany dzień otwarty w siedzibie Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji czy debata poświęcona przygotowaniu osób defaworyzowanych do świadczenia pracy. Dodatkowo uczestnicy projektu będą brać udział w imprezach towarzyszących organizacji mikołajek w Operze Bałtyckiej czy różnego rodzaju kiermaszach świątecznych.

 

Zachęcamy szkoły i placówki opiekujące się dziećmi do korzystania z naszych warsztatów, które dla dzieci są nauką poprzez zabawę. Zapewniamy, że dzieci nie będą się nudzić.

 

Już dzisiaj zachęcamy kadrę nauczycielską do udziału w dniu otwartym organizowanym przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji i Gdańską Spółdzielnię Socjalną – Zapisz datę w kalendarzu 1 grudnia 2016 r. bo uważamy, że nie może Cię zabraknąć.

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content