Gdańska Biblioteka Mobilna – przygotowuje się do rozpoczęcia działalności. Pracownicy Grupy LOTOS S.A. przekazali 570 książek nowo powstającej bibliotece.

Bardzo, bardzo dziękujemy pracownikom Grupy LOTOS S.A. za zaangażowanie i uwierzenie w to, że powstanie Gdańskiej Biblioteki Mobilnej ma sens. Nasza Spółdzielnia stara się w miarę posiadanych możliwości poprawiać jakość życia osób najbardziej tego potrzebujących, a niewątpliwie takimi osobami są seniorzy i osoby z niepełnosprawnością. Cieszymy się z tego, że wokół nas są wspaniali ludzie, którzy są gotowi do wspierania ciekawych inicjatyw. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się wspólnie zrealizować jeszcze niejedno innowacyjne przedsięwzięcie na rzecz mieszkańców Gdańska. Wszystkim pracownikom Grupy LOTOS S.A. składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku 2017 – mówi Katarzyna Littwin, Dyrektor Spółdzielni.

Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest podmiotem ekonomii społecznej zajmującym się aktywizacją zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Działalność Spółdzielni opiera się głównie na świadczeniu usług o charakterze społecznym, takich jak usługi opiekuńcze bądź usługi asystenta osób starszych czy niepełnosprawnych. Dodatkowo Spółdzielnia świadczy m.in.: usługi porządkowe, zajmuje się dystrybucją gazet czy realizuje szkolenia. Gdańska Spółdzielnia Socjalna podejmuje szereg działań na rzecz integracji społeczności lokalnej, przede wszystkim podejmuje działania na rzecz aktywizacji i integracji seniorów.

W ramach podejmowanych działań na rzecz poprawy jakości życia seniorów i osób z niepełnosprawnością Gdańska Spółdzielnia Socjalna zdiagnozowała szereg potrzeb związanych z organizacją czasu wolnego. Spółdzielnia rozpoczęła przygotowania do utworzenia Gdańskiej Biblioteki Mobilnej. Celem powstania biblioteki jest upowszechnianie czytelnictwa przede wszystkim wśród seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które na co dzień nie mają możliwości korzystania z bibliotek publicznych ze względu na stan zdrowia i trudności w przemieszczaniu się. Spółdzielnia będzie bezpłatnie udostępniać i dostarczać do miejsca zamieszkania książki, czasopisma i gazety.  Możliwość wypożyczania książek ruszy od dnia 16 stycznia 2017 r. Spółdzielnia bezpośrednio skieruje ofertę przynajmniej do 300 osób, pośrednio do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gdańska. Zakładamy, że do końca roku 2017 z biblioteki będzie korzystać przynajmniej 50 osób i że z czasem liczba ta będzie stale wzrastać. Mamy nadzieję, że możliwość wypożyczenia książek będzie atrakcyjną alternatywą zagospodarowywania czasu przez osoby głównie ten czas spędzające w domu.

W przyszłości biblioteka nawiąże współpracę z organizacjami działającymi w obszarze kultury, na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych, dziennymi klubami oraz domami pomocy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content